Tour de burčák 2018

po vinařských stezkách Znojemska

TOUR DE BURČÁK PO VINAŘSKÝCH STEZKÁCH ZNOJEMSKA

Kdy: sobota 22. září 2018

Start: Znojmo, Loucký klášter, registrace účastníků mezi 9 – 11 hod.

Okruh: Znojmo – Nový Šaldorf – Sedlešovice – Konice – Popice – Havraníky – Hnanice – Šatov – Chvalovice – Vinný hrádek Lampelberg – Vrbovec – Znojmo, Loucký klášter

Organizátoři: Nadace Partnerství, Znovín Znojmo, Cykloklub Kučera

Kontakt: Dominika Bäuchelová, Nadace Partnerství, dominika.bauchelova@nadacepartnestvi.cz, 603 714 331

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska je součástí seriálu cykloakcí Krajem vína 2018 https://www.stezky.cz/kalendar/KV2018, který představuje Moravské vinařské stezky ze sedla kola. Celkem 10 akcí zavede návštěvníky do všech vinařských podoblastí jižní Moravy, kde mohou objevovat tajemství vinohradů a sklepních uliček, místní folklór i regionální speciality. Každá z akcí nabídne více okruhů, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak méně zkušení nebo rodiče s dětmi. Na trase jsou vždy připravena razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. V cíli každého výletu se účastníci po odevzdání startovního pasu s razítky mohou zúčastnit slosování o vína z regionu, cyklovybavení i další doplňky Moravských vinařských stezek.

Čtvrtou zářijovou sobotu jsme na Znojemsku připravili jeden z nejkrásnějších cyklovýletů po vinařských stezkách – Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru vrcholného léta mezi vinicemi, ochutnat vína a burčák zdejších vinařů i místní speciality.

Datum vložení: 22. 8. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2020 16:39