Vrbovecké vinobraní

foto

Třetí ročník Vrboveckého vinobraní je za dveřmi. Uskuteční se v sobotu 27.10.2018.

Těšit se můžete na průvod vinařů s posledním sklizeným hroznem a jeho lisování, děkování za úrodu, hotařské obdarování, ručení za Hroznového kozla a na spoustu dalších tradic, které se již téměř vytratily. Díky Cechu vinařů, Spolku přátel Hroznové kozy a „obecní radě“ se tak můžete přenést kousek do historie a zažít na vlastní kůži jaké to bylo oslavit vinobraní na začátku 20. století. Celou dobu nás bude doprovázet hudební skupina Lucrezia Borgia s písněmi o vinobraní a Hroznové koze.

Otevře se vám přes 20 sklepů. Ochutnat můžete burčák, víno a mnohde letos už i „mladé víno.“ Zazpívat si můžete ještě i s cimbálovými muzikami, harmonikáři a jinými hudebníky. O dobré jídlo nebude  také nouze.

Začátek ve 12:00 hodin na palouku u pocty sv. Urbana odkud se průvod vypraví k historickému lisu do sklepní uličky a pak dále po jednotlivých sklepech. Konec akce je ve 22:00 hodin. A pokud byste si chtěli večer ještě zpříjemnit, tak v Hospodě u mastnýho pupka ve Vrbovci bude vinařská zábava. Po celou dobu bude průjezd přes sklepní uličku uzavřen a označen příslušnou objížďkou. Detaily akce jsou v přiloženém souboru.

Datum vložení: 10. 10. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 5. 2020 16:30